im_1_346Lachowice 27.06.2010roku

Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła
umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła,
że będziemy gotowi - w razie potrzeby
nawet na męczeństwo.

Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. W środę po Mszy Świętej wieczornej - zakończenie nabożeństw czerwcowych.

We wtorek, 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła - w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust.
Msze Święte będą o godzinie: 7:00 - 9:00 - 11:00 - 18:00.
W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.
Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie: 11:00.
W tym roku uroczystością odpustowym przewodniczyć, będzie ksiądz prałat Franciszek Ślusarczyk, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach. Bardzo serdecznie prosimy wiernych o jak najliczniejsze przybycie na Sumę Odpustową. Rodziców prosimy o przygotowanie dzieci na procesję eucharystyczną: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia a wszystkie dzieci z klas drugich i trzecich przyjdą na procesję w strojach liturgicznych.

Przed nami nowy miesiąc, a wraz z tym dni szczególnej pamięci:

• 1 lipca, w pierwszy czwartek miesiąca, wspominać będziemy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • 2 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca, dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.
  • 3 lipca, pierwsza sobota miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej.
W tym tygodniu patronują nam:
  • W poniedziałek, 28 czerwca przypada wspomnienie świętego Ireneusza, apostoła.
Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele Mszy świętej o godzinie: 11:45 - a Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będziemy odprawiać po Mszy świętej o godzinie: 7:00 - rano. Kancelaria Parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna będzie tylko po Mszy świętej rannej lub wieczornej.

Rodzinom od Numeru: 31 - 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek, rodziny od Numeru: 41 - 60. A w sobotę rodziny od Numeru: 61 - 70.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Kazimierza Sobańskiego i Pana Józefa Żywczaka.

W piątek o godzinie: 16:45 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

Dla niewidomych