0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
Lachowice, dnia 4 stycznia 2008 roku

We wtorek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli.Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodniez dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara.
Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu.
Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. W to święto zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.
Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę życzliwości Parafian.
W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda, według ustalonego planu:
Jutro – od godz. 8 30 – Krzystki i w górę i po obu stronach oraz Sobańskie.
W środę – od godz. 8 30 – Od Pani Kubieniec i Hanusiak w stronę Leśniczówki, Mostu Kolejowego
w górę oraz Bogacze.
W czwartek – od godz. 8 30 – Laliki i Mączne do Państwa Urbanicz.
W piątek – od godz. 8 30 – Gustofy, Zawodzie i Pierchałówka.
W sobotę – od godz. 8 30 – Banasie i w dół ponad tor kolejowy.Rodzinom od Numeru: 261 – 270 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 271 – 280.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.
Początek strony