im_1_178Lachowice, dnia: 11. grudnia 2011 roku.

Boże, Ojcze Miłosierny, który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nasw Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata  i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, Trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki
i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Bł. Jan Paweł II

Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy Misje Święte.

Drodzy bracia i siostry, złączmy się w tych dniach w serdecznej modlitwie, tak w kościele jak i w naszych domach prosząc Boże Miłosierdzie, o łaski dla nas wszystkich, ale szczególnie dla tych których serca są najbardziej oddalone i najtwardsze do skruszenia. Niech Matka Miłosierdzia będzie dla nas pomocą i szczególną opiekunką razem z patronami naszej parafii, aby ziarno słowa Bożego rzucane przez księdza misjonarza zaowocowało pogłębionym życiem wiary w naszej parafii. Polecajmy także Bogu osobę księdza misjonarza prosząc dla niego na te dni Misji Świętych o światło i dary Ducha Świętego.

W czwartek 15. grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać radosną uroczystość przywitania Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii bł. Jana Pawła II oraz św. Siostry Faustyny.
W tym dniu gromadzimy się w kościele o godz. 16:00 na nabożeństwie oczekiwania. Następnie o godz. 16:30 spotykamy się na parkingu od strony cmentarza, gdzie nastąpi przywitanie obrazu i uroczyste procesyjne wprowadzenie do kościoła. O godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J.E.ks.bp. Grzegorza Rysia. Zachęcamy do uczestnictwa w tej uroczystości wszystkie rodziny wraz z dziećmi. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę  w tym szczególnym dniu, przedstawiając Bożemu Miłosierdziu tak liczne nasze osobiste intencje.

Czas Nawiedzenia to możliwość pogłębienia życia religijnego oraz więzi sakramentalnej.
To także sposobna okazja do przemyślenia przed Bogiem, jak ta „wyobraźnia miłosierdzia”, do której wzywał nas bł. Jan Paweł II, przekłada się na realia życia w rodzinach i w życiu parafialnej wspólnoty. Potrzeba więc wytrwałej modlitwy i harmonijnej współpracy, by ten Boży zasiew przebaczenia, miłości i pokoju mógł dotrzeć nade wszystko do wszystkich rodzin w naszej parafii i ludzkich serc, które tak bardzo potrzebują Bożego światła i nadziei. Stąd jego główne przesłanie: "Miłosierdzie źródłem nadziei".

W środę będzie możliwość nabycia pamiątek związanych z peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwi św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II.

Pożegnanie Obrazu nastąpi 16. grudnia w piątek po Mszy Świętej o godz. 15:20.
Szczegółowy program Misji Świętych i program doby nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, wywieszony jest w gablotach przy ogłoszeniach parafialnych oraz wyłożony jest na bocznych ołtarzach, jest również umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z  programem Misji Parafialnych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek, 13 grudnia – święta Łucja, dziewica i męczennica.
W środę, 14 grudnia – święty Jan od Krzyża.

Wszystkich Parafian zachęcamy do spowiedzi świętej z której będzie można skorzystać w środę.
W godzinach: od 8:00 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 9:15 do 10:00 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:30 do 17:00. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby w środę przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przyjdą do Spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

W tym tygodniu w czwartek od godz. 10:00 odbędzie się wizyta chorych w parafii.
Tylko tych chorych, których nie można będzie przywieź do kościoła w piątek na Msze św. dla chorych o godz. 10:00,  prosimy dziś zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Rodzinom od Numeru: 351 – 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu w czwartek Rodziny od Numeru: 371 – 390 a w sobotę Rodziny od Numeru: 391 – 410. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.