tp_015_483e59808b173Lachowice, dnia: 25. marca 2012 roku

Miłość dla chrześcijanina nie jest jedynie
gestem albo ideałem,

Ale - by tak rzec - przedłużeniem
Obecności Chrystusa,
Który składa w darze samego siebie.
Bł.an Paweł II

Msze Święte dzisiaj o godzinie: 7:00 – 10:15 – 11:45 – 18:00 w Kaplicy na Kralach o godzinie: 9:00.  Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:00  i w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:00 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Skupmy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Krzyże to symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie. Serdecznie zachęcamy wiernych, aby podjęli tę piękną współpracę z Dawcą Życia. Szczególnie tę intencję Obrony Życia polecamy istniejącym Różom Żywego Różańca, samotnym, chorym odmawiającym różaniec. Możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji dziecka poczętego odbędzie się jutro na Mszy Świętej o godzinie 7:00 rano. Na ołtarzach bocznych umieszczone są foldery informacyjne oraz deklaracje Duchowej Adopcji. Serdecznie zachęcamy do zabrania ich dzisiaj.

Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy Świętych o godzinie 10:15 – poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Jutro – księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w parafii.

Od godziny 9:00 – Lachowice Górne,

Od godziny 9:00 – Lachowice Dolne.
Wszystkich chorych, prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Rodzinom od Numeru: 131 – 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła Rodziny od Numeru: 141 – 160. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

W tym tygodniu w czwartek w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: o godz. 16:15 – Klasa III z Gimnazjum a  o godz.17:00 – Młodzież z klas I szkół średnich.

OGŁOSZENIE SOŁTYSA
Sołtys wsi Lachowice, informuje wszystkich tych mieszkańców, którzy nie wyrazili zgody na przebieg linii wysokiego napięcia po swoich działkach firmie projektującej linię 110 KV nie jest równoznaczne ze złożeniem uwagi do wyłożonego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Stryszawa. Osoby które nie zgadzają się na wprowadzenie linii 110 KV po swoich działkach winny dodatkowo złożyć stosowną uwagę do wyłożonego planu w Urzędzie Gminy Stryszawa. Szczegółowe informacje u Sołtysa.