im_1_125Lachowice, dnia: 15.04.2012 roku

„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.
W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście!
To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry,
Kościołowi w Krakowie i w Polsce,
oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia,
którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata.
Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
bł. Jan Paweł II

W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. W niedzielę Miłosierdzia Bożego starajmy się wzmocnić codzienne praktykowanie tego nabożeństwa. Włączmy się w szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w naszej rodzinie, wspólnocie parafialnej, w naszych miejscach pracy. Wypraszajmy Boże Miłosierdzie dla każdego potrzebującego.

Jutro w naszej parafii J. E. Ks. Bp. Jan Szkodoń podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Młodzież ze świadkami proszona jest o przyjście do kościoła o godz. 17:40.

Jutro, 16 kwietnia, papież Benedykt XVI będzie obchodził 85 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prośmy Boga o wsparcie dla jego sił duchowych i fizycznych, by cały Kościół czuł jego ojcowską troskę i opiekę.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia, po Mszy świętej o godzinie 7:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W dzisiejszą niedzielę dzieci, które w Wielkim Poście podjęły wielkopostną akcję pomocy chorym dzieciom, przynoszą skarbonki z różnych wyrzeczeń i składają je w darze przed ołtarzem.

Rodzinom od Numeru: 181 – 190 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w poniedziałek rodziny młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania a w sobotę rodziny od Numeru: 191 – 200.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Emilii Krawczyk i Pani Agaty Zyzańskiej.

W tym tygodniu dzieci z klasy drugiej przyjdą do kościoła na pierwsze przygotowanie liturgiczne przed Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w czwartek, na godzinę 16.30.