DacieSwiatuLachowice, dnia: 25 kwietnia 2010 roku

"Musicie być mocni. Drodzy Bracia i Siostry!
Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara!
Musicie być mocni mocą wiary!
Musicie być wierni!
bł. Jan Paweł II

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

W dniu dzisiejszym przypada również święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dziś rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej.
Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii, po której będziemy odprawiali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego Benedykta XVI,  i Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach majowych. Jutro - wieczorem pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

Dzień 1 maja - to także Święto Pracy.
Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo Świętego Józefa Rzemieślnika obejmujemy wszystkie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego Patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

W czwartek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę. W trym dniu obchodzimy też święto Polonii i Polaków za granicą. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bliskich, którzy z różnych przyczyn musieli wyjechać, prośmy też w intencji duszpasterzy i sióstr zakonnych, którzy pracują wśród Polonii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w czwartek i w piątek o godz. 17:00. i pierwsza sobota miesiąca - dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • W środę, 2 maja - święty Atanazy, biskup Aleksandrii na przełomie III i IV wieku, wybitny nauczyciel wiary.
  • W piątek, 4 maja - święty Florian, męczennik z początku IV wieku. Jest patronem strażaków, hutników, Krakowa.
  • W sobotę, 5 maja - święty Stanisław Kazimierczyk, patron Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Krakowskiej.
W tym tygodniu dzieci z klasy drugiej przyjdą do kościoła na kolejne przygotowanie liturgiczne w poniedziałek i w środę, na godzinę 16:30.

Rodzinom od Numeru: 201 - 210 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 211 - 220.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Ślusarczyk i Pana Jerzego Gwizdza.

W piątek o godz. 17:00 w naszym Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego znajdziemy dzisiaj w nim na rocznicę beatyfikacji płytę DVD z poruszającym filmem o historii niezwykłego pontyfikatu: „Jan Paweł II. Szukałem Was…”. Ze względu na ten wyjątkowy dodatek cena „Gościa” została podniesiona do 7 zł.

Ogłoszenie Sołtysa: Prosi się wszystkich mieszkańców Lachowic o wystawianie śmieci do godz. 7:00 rano.