k-101Lachowice, dnia: 13 – maja 2012 roku.

„…Pamiętajcie kochane dzieci,
Pan Jezus Was kocha…”.
Bł. Jan Paweł II

W naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywamy dziś radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy drugiej. Módlmy się za te dzieci i za ich rodziców, aby przez całe życie wytrwały w wierności Chrystusowi i były Apostołami Eucharystii. Dołóżmy starań, aby ta Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszych domach była uroczystością godną ludzi wierzących w Boga i odpowiedzialnych za młode pokolenie Polaków.

Dziś w Krakowie odbędzie się tradycyjna procesja Świętego Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9:0. Ksiądz Kardynał zaprasza na tę procesję.

Dzisiaj przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku kiedy próbowano zabić bł. papieża Jana Pawła II. Dziękujmy Pani Fatimskiej za ocalenie papieża i prośmy o opamiętanie dla terrorystów.

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o obfite plony  i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli,  o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godz. 6:30 – do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących.

Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.

W naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18:00 – odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 14 maja – święty Maciej, apostoł.
W środę, 16 maja – święty Andrzej Bobola, kapłan i męczennik.

W przyszłą niedzielę 20 – maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy świętej o godzinie 10:15 dzieci z klasy trzeciej będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii Świętej. W piątek o godzinie 16:30 – odbędzie się w kościele przygotowanie liturgiczne dla tych dzieci.

Rodzinom od Numeru: 221 – 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 241 – 250.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec kościele Róże: Pani Michaliny Kwaśnej i Pani Ireny Skubel.

Ogłoszenie Sołtysa Lachowic: Podatek rolny i od nieruchomości oraz opłatę za wywóz śmieci, można wpłacać u sołtysa w dniu 15. maja 2012 roku w godz. od 14:00 do 15:00.