plakat_serce_pana_jezusa_0156LACHOWICE, DNIA: 20.MAJA 2012 ROKU

właśnie z Jego Sercem, siedzibą miłości,
która odkupiła świat.
bł. Jan Paweł II

Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.

Dziś dzieci z klasy trzeciej na Mszy Świętej o godzinie 10:15 - będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Módlmy się za te dzieci, aby w ich sercach nigdy nie wygasło pragnienie bliskości Boga.

Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska, ale przecież także to, co bliskie, wymaga ciągłej pielęgnacji.

W czwartek, 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Od kilku lat, z woli papieża, jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.

W sobotę przypada Dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i wieczornej Eucharystii wszystkie drogie Mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki – Maryi.

W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W sobotę, 26 maja – święty Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun chorych. Prośmy go, aby nas uwrażliwiał na potrzeby bliźnich; uczmy się też od niego nieść ludziom radość i piękno.
Rodzinom od Numeru: 241 – 250 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 251 – 260.
W przyszła niedzielę różaniec w kościele odmówią: Róże Pani Zofii Gałuszka i Pani Joanny Lesniak.

W przyszłą niedzielę w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 13:30 – zostanie odprawiona Msza Święta   w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.