12Z040Lachowice, dnia: 27. maja 2012 roku

(...) Duch Święty nie tylko sprawia że się modlimy,
ale prowadzi nas wewnętrznie na modlitwie,
uzupełniając naszą nieumiejętność modlenia się.
bł. Jan Paweł II

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Niech moc Ducha Ożywiciela napełnia nas każdego dnia naszej wędrówki. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą! Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: „ O Stworzycielu, Duchu przyjdź ”.

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msze Święte będą o godzinie: 7:00  - 10:15 - i o godz. 18:00. W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych.
Weźmy w nich udział i przedstawiajmy Maryi wszystkie nasze ważne sprawy. W czwartek zakończenie nabożeństw majowych z procesją.

W tym tygodniu też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w czwartek i w piątek od godz. 17:00.

W tym tygodniu w piątek wchodzimy w czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa.
Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże Miłosierdzie.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na potrzeby Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek, 29 maja - święta Urszula Ledóchowska, zakonnica.
W czwartek, 31 maja - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
W piątek, 1 czerwca - święty Justyn.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy:
Ołtarz - 1 - Przed Domem Państwa Kubielasów - Rodziny od Numeru: 161 - 180.
Ołtarz - 2 - Przed Domem Strażaka - Rodziny od Numeru: 181 - 200.
Ołtarz - 3 - Przed Domem Katolickim - Rodziny od Numeru: 201 - 220.
Ołtarz - 4 - Przy Kościele - Rodziny od Numeru: 221 - 240.

Rodzinom od Numeru: 251 - 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 261 - 280.

W piątek o godz. 17:00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Joanny Leśniak.

Dziś w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 13:30 - zostanie odprawiona Msza święta  w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

Wójt Gminy Stryszawa oraz Sołtys Sołectwa Lachowice, zapraszają mieszkańców Sołectwa Lachowice na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 3.czerwca 2012 roku tj. niedziela o godz. 11:30 w budynku Ochotniczej Strazy Pożarnej w Lachowicach.

Na plebanii są do odbioru płyty DVD z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dzieci z Klasy drugiej.