12Z039Lachowice, dnia: 12 - czerwca 2011 roku

Nie ustawajcie w modlitwie!
Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać,
powiedział Pan Jezus.
Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie.
Nie samym chlebem żyje człowiek i nie samą doczesnością,
i nie tylko poprzez zaspokajanie doczesnych
materialnych potrzeb, ambicji, pożądań,
człowiek jest człowiekiem...
bł. - Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień obchodzimy jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Dziś po Mszy Świętej zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W najbliższy czwartek, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Msze Święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 - 17:00 w kaplicy, i ostatnia Msza Święta o  godzinie 18:00 z nabożeństwem czerwcowym. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na drogę naszej wioski do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 10:00. Wszystkie dzieci z klasy drugiej i trzeciej przyjdą na procesję w strojach liturgicznych. Rodziców dzieci z klasy pierwszej i zerowej prosimy o przygotowanie ich do sypania kwiatów i dzwonienia. Strażaków z Parafii prosimy o zabezpieczenie drogi na czas procesji. Informujemy, że podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Za pobożne uczestnictwo  w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Składka na Mszach Świętych  w Boże Ciało przeznaczona będzie na budownictwo sakralne.

Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W piątek, 8 czerwca - święta Jadwiga Królowa, szczególnie wrażliwa na los ubogich, odnowicielka Akademii Krakowskiej.

W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki organowej i kameralnej.  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

Rodzinom od Numeru: 261 - 280 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w środę rodziny od Numeru: 281 - 300. A sobotę Rodziny od Numeru 301 - 320.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Zofii Gustof i Pana Jerzego Kubieńca.