okladka588Lachowice, dnia: 8. lipca 2012 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "
bł. Jan Paweł II
Dziś kolejna lipcowa niedziela.
W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. To najważniejszy dzień tygodnia, kiedy szczególnie uroczyście i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel. Pamiętajmy, aby na­sze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należ­ną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Na czas wypoczynku i urlopu życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej pogody. Niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W środę 11 lipca – święty Benedykt z Nursji.
  • W czwartek, 12 lipca – święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu.
  • W piątek, 13 lipca – święci Andrzej Świerad i Benedykt.

Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc i wycięcie uszkodzonego drzewa przy naszym kościele, które zagrażało bezpieczeństwu kościoła i przebywających w jego obrębie ludzi. Jednocześnie, życzę strażakom błogosławieństwa Bożego we wszystkich poczynaniach Waszej Jednostki.

Rodzinom od Numeru: 361 – 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 371 – 380. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Marii Chrząszcz i Pana Antoniego Dyducha.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: Albina Dyduch. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.