Lachowice, dnia: 15. lipca 2012 roku

Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba,
zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek.
Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku.
A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy,
o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu,
którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.
bł. Jan Paweł II.

Chrystus wzywa nas do nawrócenia, czyli oddania tego, co „cesarskie cesarzowi, co Boskie Bogu”. Mimo czasu wolnego nie lekceważmy tego wezwania ani nie odkładajmy go na później.

Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W poniedziałek, 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z góry Karmel. Wspomnienie nawiązuje do klasztoru na górze Karmel, z którego mnisi dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju;
  • W piątek, 20 lipca – błogosławiony Czesław, duchowy syn świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.
Dzisiejsza składka na Mszach świętych przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
Wykorzystajmy wakacyjny odpoczynek na ciekawą lekturę czasopism katolickich.

Rodzinom od Numeru: 371 - 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 391 - 400.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże:  Pani Józefy Młyńskiej i Pani Ireny Pająk.