im_1_387Lachowice, dnia: 22. lipca 2012 roku

Człowiek wierzący ma odpoczywać nie tylko jak Bóg,
ale także odpoczywać w Bogu,
oddając Jemu całe stworzenie w postawie uwielbienia,
dziękczynienia, synowskiego przywiązania
i oblubieńczej przyjaźni.
bł. Jan Paweł II

Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę.
Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i życzymy, miłego wypoczynku aby czas wytchnienia, był również czasem zbliżenia się do Boga poprzez piękno stworzenia i osobiste zaangażowanie w praktyki duchowe.

Starajmy się  dostrzegać tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Niech nie będzie nam obojętny los biednych dzieci, ludzi starszych, chorych, samotnych oraz dotkniętych przez wichury, burze i trąby powietrzne. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

W środę czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza i przy domu strażaka.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 23 lipca – święta Brygida.
We wtorek, 24 lipca – święta Kinga.
W środę, 25 lipca – święty Jakub Apostoł.
W czwartek, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny.

Rodzinom od Numeru: 391 – 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 411 – 420.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.