im_1_238Lachowice, dnia: 12. sierpnia 2012 roku

„Trzeba mądrze korzystać z wakacji,
aby służyły dobru jednostki i rodziny przez to,
że umożliwiają kontakt z przyrodą,
zapewniają spokój,
dają czas na kultywowanie zgodnego życia rodzinnego,
na wartościową lekturę i na zdrowe rozrywki,
nade wszystko zaś pozwalają poświęcić się
w większej mierze modlitwie,
kontemplacji i słuchaniu głosu Bożego.”
bł. Jan Paweł II.

Msze Święte dzisiaj jak w miesiącach wakacyjnych.
O godz. 17:30 - Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

Jutro - przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
W kalwarii Zebrzydowskiej główne uroczystości odpustowe.
Program odpustu wywieszony jest w gablocie na ścianie kościoła.

W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Msze Święte będą jak w miesiącach wakacyjnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione po każdej Mszy świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek, 14 sierpnia - święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka;
W piątek, 17 sierpnia - święty Jacek. Żył w XII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce.Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy ku czci  Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy Świętej o godzinie 7:00 rano - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Rodzinom od Numeru: 21 - 30 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,  oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 31 - 40.
W przyszłą niedziele różaniec kościele odmówią Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwizdza.

W przyszłą w naszej parafii będziemy gościć Księdza Proboszcza z Parafii Kobylany budującego Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Ks. Proboszcz przez całą niedzielę będzie głosił w naszej parafii kazania i będzie zbierał ofiary na tacę na dokończenie budowy kościoła. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian.

Informujemy wszystkich parafian, że Msze Święte które zostały zarezerwowane w księdze mszalnej a nie zostaną potwierdzone w kancelarii parafialnej do soboty z tygodniowym wyprzedzeniem uważane będą za nie aktualne.