mcLachowice, dnia: 19. sierpnia 2012

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.
bł. Jan Paweł II

Msze Święte dziś jak w miesiącach wakacyjnych.
O godz. 17:30 - Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie świętego Jana Eudesa, prezbitera.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 20 sierpnia - święty Bernard, opat cysterski.
We wtorek, 21 sierpnia - święty papież Pius X.
W środę, 22 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Królowa.
W czwartek, 23 sierpnia - święta Róża z Limy.
W piątek, 24 sierpnia - święty Bartłomiej, apostoł.

Za tydzień, 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej - Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

W tym dniu ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam bł. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

Rodzinom od Numeru: 31 - 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny  od Numeru: 41 - 50.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

W sobotę 1 września odbędzie się jubileuszowa Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10:30 odprawiona będzie Msza Święta pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Bliższe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę do 26 sierpnia w zakrystii. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce: ministrantów, lektorów, schole oraz grupę apostolską.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: Edward Ćwiertnia. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.