06203Lachowice, dnia: 30. września 2012 Roku

Różaniec towarzyszył mi zawsze
w chwilach radości i doświadczenia.
Różaniec to modlitwa,
którą bardzo ukochałem.
Bł. Jan Paweł II

Dzisiaj ostatnia niedziela września.
W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.

Jutro rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej.
Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30,  a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańca w domach.  Prosimy dzieci i młodzież, Róże a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii. Pomoce do rozważania tajemnic prosimy odbierać w zakrystii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Msze Święte w pierwszy piątek w koście o godz. 7:00 i 18:00 w kaplicy na Kralach o godz. 16:00.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek od godz. 16:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek - święta Teresa od Dzieciątka Jezus.
We wtorek - święci Aniołowie Stróżowie.
W czwartek - święty Franciszek z Asyżu.
W piątek - święta Faustyna Kowalska. Po Mszy Świętej odmówimy modlitwę przez przyczynę
św. s. Faustyny i ucałujemy relikwię Świętej Siostry Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia

W przyszłą niedzielę rozpocznie się 68 - Tydzień Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na cele charytatywne a w darze jesiennym na Seminarium Duchowne, będziemy składać w tym i w przyszłym tygodniu ofiary pieniężne. Podobnie jak w ubiegłych latach, dajmy dowód chrześcijańskiej solidarności, dobroci i miłosierdzia oraz troski o kleryków przygotowujących się do kapłaństwa.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom od Numeru: 131 - 150 którzy w minionym tygodniu troszczyli się o czystość świątyni i złożyli ofiarę. Na nadchodzący tydzień prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 151 - 170.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani  Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

W piątek o godzinie 16:00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: † Danuta Ścieszka i † Jerzy Pająk. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W poniedziałek 1. października o godz. 17:30 - będzie poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej. Po Mszy Świętej spotkanie informacyjne dla rodziców.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.