MB_028_48369c38107c8Lachowice, dnia: 7. października 2012 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”.
bł. Jan Paweł II

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 17:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych. Po Mszy świętej wieczornej, nabożeństwo różańcowe.

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia.
W związku z tym kto by chciał w geście miłosierdzia podzielić się z biedniejszymi, będzie mógł to uczynić przynosząc trwałe produkty żywnościowe do wystawionego kosza w kościele. Zebrana żywność będzie przekazywana najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Zawsze chętnie korzystamy z Bożego Miłosierdzia, ale Bóg chce, żebyśmy też i my byli w świecie Jego narzędziami w czynieniu miłosierdzia wobec innych.

Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy: codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek, 9 października – błogosławiony Wincenty Kadłubek, biskup.
W sobotę, 13 października – błogosławiony Honorat Koźmiński, zakonnik kapucyn.

W najbliższy czwartek 11. października rozpoczyna się ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI ROK WIARY. Zapraszamy bardzo serdecznie w tym dniu wszystkich parafian na różaniec, Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do godz. 20:00. Najpierw adorację poprowadzi młodzież a od 19:00 do 20:00 będzie okazja do osobistej modlitwy w ciszy. Zakończenie o 20:00 – Apelem Jasnogórskim. Nasze modlitewne spotkanie ma na celu przybliżenie istotnych treści, jakie staną się przesłaniem na ten zbliżający się rok wiary. Papież bardzo gorąco zachęca, aby wierni ochoczo i z zaangażowaniem odpowiedzieli na tę inicjatywę służącą  własnemu,  duchowemu rozwojowi i  ku pożytkowi całej wspólnoty Kościoła.

Rodzinom od Numeru: 151 – 170 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 171 – 190.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego oraz Źródło. W piątej o godz. 16:00 w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Małego Apostoła.