r_119Lachowice, dnia: 14. października 2012 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.
bł. Jan Paweł II

Obchodzimy dziś XII Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, podstawowej drogi Kościoła. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. Wdzięczność Bogu to ważna chrześcijańska postawa. Stąd włączmy się w ten rytm całym sercem. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Program obchodów Dnia Papieskiego w naszej parafii wywieszony jest przy ogłoszeniach parafialnych, prosimy się z nim zapoznać i serdecznie zapraszamy na jego obchody.

Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej.
Tego dnia otaczamy szczególną modlitwą ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie.

Dzisiejsza niedziela kończy Tydzień Miłosierdzia.
Za złożone ofiary na seminarium duchowne i złożone środki żywnościowe do kosza dla najbardziej potrzebujących naszych parafian składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Święty Paweł Apostoł zbiórkę na rzecz ubogich nazywa wręcz „liturgią” (2 Kor 9,12). Warto zapamiętać też słowa świętego Jakuba: „Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia”.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.
Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

W czwartek 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Według tradycji był lekarzem i malarzem. Tego dnia obchodzimy Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy Św. o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Św. możliwość ucałowania relikwii.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na naszym parafialnym cmentarzu, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną  dla nich dziś pomocą jest: Msza święta, modlitwa, Komunia święta i zyskiwanie odpustów. Od dziś możemy zgłaszać w kancelarii Parafialnej - wypominki za naszych zmarłych.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum :Nie lękajcie się!”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 15 października – święta Teresa z Avila.
We wtorek, 16 października – święta Jadwiga Śląska.
W środę, 17 października – święty Ignacy Antiocheński.
W sobotę, 20 października – święty Jan z Kęt.

Rodzinom od Numeru: 171 – 190 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny  od Numeru: 191 – 210.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pani Józefy Kapała.