KND_010_wersja_1cLachowice, dnia: 28. października 2012 roku

Wśród starych drzew Lachowickiego kościoła,
Gdzie być może w skrzypiących drewnianych drzwiach
Omszałym gontowym dachu czy chłodnym wnętrzu świątyni
Usłyszeć można tchnienie dawnych wieków.

Msze święte dziś o godzinie 7:00 – 11:00 – 17:00.
W kaplicy na Kralach o godzinie 9:00.
O godzinie 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe.

Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu.

Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał.

We czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze Święte będą o godzinie 7:00 – 9:00 w kaplicy – 11:00 – 14:00. Po Mszy świętej o godzinie 14:00 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych.
Msze Święte będą o godzinie  7:00 – 10:00 – 16:00 w Kaplicy i ostatnia Msza Święta o godzinie 17:00. Po Mszy Świętej o godzinie 10:00 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych.

Przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpust zupełny.
Za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej przed Wszystkimi Świętymi i pierwszym piątkiem miesiąca w środę od godz. 15:00.

W sobotę o godz. 16:00 – w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

Za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapąłć.

Rodzinom od Nr. 211 – 230 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu w środę rodziny od Nr. 231 – 250.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pani Ireny Pająk.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: † Zofia Kubieniec. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.