16668101Lachowice, dnia:4. listopada 2012 roku

Śmierci nie można przekupić, ani od siebie oddalić.
Bóg jest Bogiem żywych, nie umarłych.
Bł. Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w prowadzenie różańca w kościele w miesiącu październiku: dzieciom, młodzieży, nauczycielom i różom. W przyszłą niedzielę dzieci, które oddały plansze za solidne uczestnictwo w różańcu dostaną drobne upominki po Mszy Świętej o godz. 11:00.

O godz. 16:30 – Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.
W tygodniu po Mszach Świętych wieczornych wypominki listopadowe i modlitwy za zmarłych.

W piątek, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W sobotę, 10 listopada – święty Leon Wielki, papież z V wieku, którego zapamiętano jako gorliwego obrońcę jedności Kościoła. Został ogłoszony jego doktorem.

Wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych”, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie.  Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego,  a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali  i budują jej niepodległy byt.

Rodzinom od Numeru: 231 – 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 261 – 280.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.