16668095Lachowice, dnia: 11. listopada 2012 roku

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.
bł. Jan Paweł II

Msze święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.
O godzinie 16:30 – Wypominki i modlitwy za zmarłych.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Marcina z Tours.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

Dziś, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek, 12 listopada – święty Jozafat.
We wtorek, 13 listopada – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn.
W piątek, 16 listopada – Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska.
W sobotę, 17 listopada – święta Elżbieta Węgierska.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy Św. o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny
i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Św. uczczenie relikwii.

Rodzinom od Numeru: 261 – 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 281 – 290.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Emilii Krawczyk.

Ogłoszenie Sołtysa. Podatek rolny, od nieruchomości i opłatę za wywóz śmieci, można wpłacać u Sołtysa w  dniu: 15 listopada br. w godz. od 8:00 do 10:00.