adwent_18Lachowice, dnia: 2. grudnia 2012 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”
bł. Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary.

Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia, medytacji, pokuty, modlitwy, umartwienia i wyrzeczenia. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Tegoroczna tematyka Rorat dotyczyć będzie Roku Wiary.

Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie. Rodziców prosimy o przyprowadzanie dzieci dla umocnienia ich wiary.

W zakrystii są do nabycia caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka.

We wtorek, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary o godzinie: 11:00 będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych górników oraz emerytów i rencistów z naszej parafii i ich rodzin. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich wykonujących ten ciężki zawód.

6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. W naszym kościele parafialnym odbędzie się spotkanie ze świętym Mikołajem dla dzieci z naszej parafii, wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszamy 6 grudnia (czwartek) na RORATY na godzinę: 17:00 a po nich na spotkanie z Mikołajem. Rodzice, którzy chcą pomóc świętemu mogą zostawiać paczki w zakrystii w czwartek przed Roratami.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa w piątek o godzinie: 16:00. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu można zyskać odpust zupełny z racji Roku Wiary.

W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie zanoszenie opłatków na stół wigilijny. Podane przez naszego Pana Organistę opłatki są wyrazem jedności całej wspólnoty parafialnej, oraz znakiem więzi i wspólnego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

W przyszła niedzielę po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na wschodzie.

Rodzinom od Numeru: 301 – 310 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 311 – 320.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże:  Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

W piątek o godzinie: 16:00 – w Domu Katolickim, spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.