jjLachowice, dnia: 10. grudnia 2012 roku

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana, przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą - także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii, u stup krzyża.
Bł. Jan Paweł II.

Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca.
Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy. Nie pozwólmy, by religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież  i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach.

Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17:00.

W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii (16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Błogosławiony Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

W tym tygodniu patronują nam:

13 XII – Święta Łucja, dziewica i męczennica.
14 XII – Święty Jan od Krzyża

W II niedzielę Adwentu, przeżywamy XIII Dzień Modlitw za Kościół Katolicki na Wschodzie.
Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian o duchowe i ofiarne wsparcie modlitewne, a kogo stać i o wsparcie materialne, składając dziś ofiary do puszek dla naszych sióstr i braci gorliwie zaangażowanych w dzieło ewangelizacji Kościoła katolickiego na Wschodzie.

W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny.
Serdecznie zachęcamy do podjęcia wigilijnego dzieła pomocy dzieciom i najbardziej potrzebującym.

Informujemy wszystkich parafian, że od przyszłej niedzieli na czas zimowy porządek Mszy Świętych w kościele w niedziele i święta będzie następujący: o godz. 7:00 - 10:15 - 11:45 - 17:00. W kaplicy na Kralach o godz. 9:00.

Rodzinom od numeru: 311 - 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 321 - 330.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Michaliny Kwaśnej.