adwent_04Lachowice, dnia: 16. grudnia 2012 roku.

Adwentu jest to czas wielkiego oczekiwania
na Chrystusa, na Jego narodzenie,
na Jego wejście do naszego codziennego życia.
bł. Jan Paweł II

Msze Święte dzisiaj o godz. 7:00 – 10:15 – 11: 45 – 17:00.
W kaplicy na Kralach o godz. 9:00.

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta.

Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić? Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź.

Okazja do spowiedzi świętej w naszej parafii będzie w środę.
W godzinach: od 8:30 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 10:00 do 10:30 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:00 do 16:30. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby w środę przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przyjdą do spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim.
Zachęcamy więc do gorącej modlitwy na nasze rodziny aby były Bogiem silne, ostoją wiary i tradycji chrześcijańskiej i patriotycznej. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

Dziś rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu we wtorek od godz. 10:00. Wszystkich chorych prosimy dziś zgłosić w zakrystii.

Rodzinom od Numeru: 321 – 330 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu Rodziny od Numeru: 331 – 340.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Gałuszka i Pani Joanny Leśniak.