im_1_375Lachowice, dnia: 30. grudnia 2012 roku

Przygotujmy Chrystusowi
miejsce w naszym sercu.
Bł. Jan Paweł II

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2012 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi w doczesnej pielgrzymce wiary.

Zbliżamy się do końca roku kalendarzowego 2012. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad tymi najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami.

Jutro podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 17:00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek świętować będziemy Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wpatrzeni w Maryję - Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie w tym dniu hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny. Msza Święte, będą jak w każdą niedzielę. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda.
Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

• We środę 2 stycznia od godz. 9:00 - Chrząszcze, poza wodzie w stronę tartaku do Państwa Kachlów.
  • We czwartek 3 stycznia od godz. 14:00 - Grzesice od Państwa Adamków do Państwa Baców.
  • W sobotę 5 stycznia od godz. 9:00 - Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, Mostu Kolejowego w górę oraz Bogacze.
  • W poniedziałek 7 stycznia od godz. 9:00 - Krzystki i w górę po obu stronach oraz Sobańskie.
Rodzinom od Numeru: 341 - 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 351 - 360.

W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Gustof i Pana Jerzego Kubieńca.